Zadzwoń do Nas!

Montaż wkładów kominowych

Wkłady kominowe są jedynym elementem w całym kominie, który ma bezpośrednią styczność ze spalinami. W związku z tym koniecznie muszą one być bardzo odporne na działanie wysokich temperatur oraz bardzo trwałe. Wśród funkcji wkładów kominowych wymienić należy takie kwestie jak np. ochrona przed zamakaniem komina, zmniejszenie jego bezwładności cieplnej oraz możliwość odprowadzenia tzw. skroplin na zewnątrz.

Różne rodzaje wkładów kominowych

Wkłady kominowe są dostosowywane najczęściej do rodzajów pieca, jakimi dysponuje użytkownik. I tak np. w przypadku kotłów opalanych gazem i olejem opałowym najlepiej jest stosować wkłady kominowe typu kwasoodpornego, a to ze względu na kwaśne skropliny, które mogą uszkodzić komin. Z kolei gdy w danym mieszkaniu znajduje się kocioł opalany paliwami stałymi lub też kominek wówczas warto wybrać żaroodporny wkład kominowy. W przypadku zmiany ogrzewania w danym domu na bardziej nowoczesne producenci oferują elastyczne wkłady kominowe, które z powodzeniem można montować również w starych kominach, bez konieczności całkowitej ich renowacji.

Czynności wykonywane przez firmę kominiarską podczas montażu wkładów kominowych

Montaż wkładów kominowych to dla dobrze obeznanego i odpowiednio wyposażonego kominiarza kwestia kilku godzin. Pierwszą czynnością przez niego wykonywaną jest sprawdzenie czy kanał kominowy jest drożny i jeżeli nie jest – oczyszczenie go. Kolejnym krokiem jest odpowiednie dopasowanie wkładu. Trzeba tu zwracać uwagę na takie parametry jak wymiary, przekrój oraz rodzaj komina. Przed przystąpieniem do wprowadzania wkładu należy również ustalić wysokość montażu. Następnie kominiarz wykonuje otwory montażowe i dokonuje instalacji wkładu w kominie. Końcowe czynności polegają na zamontowaniu czystki ze zbiornikiem kondensatu oraz trójnika. Cała operacja jest zakończona montażem daszka zabezpieczającego na kominie, co ma na celu ochronę przed przedostaniem się opadów do środka kominowego kanału.

Zakres Usług