Zadzwoń do Nas!

Frezowanie Kominów

Frezowanie kominów jest to nowatorska metoda, która polega na zwiększeniu średnicy komina, za pomocą mechanicznych rozwiązań. Jest to często bardzo pomocny zabieg, dzięki któremu można poprawić przepływ spalin przez komin. Cała procedura frezowania komina nie jest skomplikowana ani inwazyjna. Otóż, rozwiercanie kominów polega przede wszystkim na zewnętrznym udrożnieniu. Bardzo ważny jest fakt, iż wszelkie prace remontowe trwają wewnątrz przewodu, dzięki temu ściany oraz sufity nie ulegają uszkodzeniom. Frezowanie usuwa wszelkie materiały, który zalegają bezpośrednio w środku komina.

Frezowanie działa tylko w obrębie komina, dlatego można mieć pewność, że żadne nieczystości nie przedostaną się do domu. Wszelkie otwory w pokrywie danego przewodu kominowego zostają profesjonalnie zabezpieczone. Podczas trwania prac związanych z frezowaniem, cały pył osadza się we wnętrzu komina i co ważne, zostaje on od razu uprzątnięty po zakończonych pracach. Frezowanie komina oczyszcza środek komina. Co ważne, frezowanie może powiększyć przewód kominowy do nawet i 225 milimetrów. Dzięki tej nowatorskiej technologii, zdecydowanie poprawia się funkcjonowanie całego systemu grzewczego w danym budynku. Dzięki temu kwestia wentylacyjna również ulega poprawie.

Trzeba pamiętać o istotnej kwestii, iż zaniedbany komin jest zjawiskiem niezwykle groźnym dla zdrowia oraz nawet życia ludzkiego. Z tego względu tak ważne jest, aby profesjonalnie oczyścić komin i zwiększyć tym samym jego możliwości. Dzięki frezowaniu, następuje bardzo dokładne oczyszczenie między innymi z sadzy szklistej, brudów, wszelkich wypływów jak i również z warg zaprawy, które gromadzą się bardzo często w obrębie komina. Trzeba także wiedzieć, iż po zakończeniu wszelkich prac frezowniczych umieszczany jest w przewodzie - wkład kominowy ceramiczny albo wkład kominowy metalowy. Dobór materiału wkładu kominowego uzależniony jest zawsze od konkretnych potrzeb oraz wymogów technicznych danego budynku. Czysty komin zapewnia bezpieczeństwo domownikom.